Výstava MEZI NÁMI 7.-9.6.2012

Členové a studenti Katedry antropologie a zdravovědy PdF UP v Olomouci se zúčastnili akce Mezi námi 2012. Veřejnosti bylo nabídnuto hodnocení tělesného a výživového stavu. Měřily se tyto hodnoty: tělesná výška a hmotonost, krevní tlak, vitální kapacita plic, složení těla pomocí přístroje InBody R20, obvod pasu a boků (včetně WHR indexu). Zájemcům byla získaná data interpretována a v případě zjištění odchylky od normy byla provedena edukace, týkající se případných zdravotních rizik a možností preventivních opatření.

V průběhu tří dnů trvání akce byla analyzována data 130 zájemců. Nejmladšímu byly 4 roky, nejstaršímu 91 let.

Zúčastnění studenti:

Petra Mrázková - VZ/SPP
Monika Kučerová - VZ/Př
Eliška Novotná - SZŠ a VOŠ Olomouc
Filip Prášek - VZ/TV
Lukáš Stejskal - VZ/TV
Petr Valenta - VZ/TV
Jiří Kopecký - VZ/Př

Fotky:

Vstup do ''našeho stánku''. Jednoduché metodické materiály pro diagnostiku zdravotních rizik a doporučení pro zájemce. Měření výšky. Měření výšky.  Měření krevního tlaku. Měření krevního tlaku. Měření vitální kapacity plic. Měření tělesného složení. Měření tělesného složení. Měření tělesného složení. Hodnocení výsledků. Hodnocení výsledků. Chvílemi byl zájem veřejnosti tak velký, že se stánek zaplnil.  Část pracovního týmu.